Damus

Recent Notes

Hurvajs Rumcajs · 4d
Zabavny ze napisu "no vida" a amethyst to automaticky prelozi jako spanelstinu 👌
Hurvajs Rumcajs profile picture
https://www.e15.cz/nazory-a-analyzy/slavni-ekonomove-otevreli-stary-spor-o-nerust-ktery-ma-zachranit-klima-a-vyrovnat-globalni-sily-1433557

Uplne bozi.

"Debata se skutečně spustila a autoři byli obratem označeni za propagátory globálního socialismu. Tomu by se ale někteří z autorů ani sami nebránili."

"Akorát to je dle jeho vlastních slov „nový socialismus“, který je decentralizovaný, demokratický, ekologický, multikulturní a feministický."
Hurvajs Rumcajs profile picture
https://www.root.cz/zpravicky/jednani-o-chat-controlu-2-0-pokracuji/

Mete a spol samozrejme chat control jenom vyhovuje. I po zruseni CC1.0 dal scanujou vsechno i kdyz to je ted vlastne nelegalni.

Jinak to jde skvele:

"Francie a Maďarsko chtějí možnost plošného skenování co možná nejširšího okruhu obsahu. Francie dala opakovaně najevo, že o tomto bodu nehodlá diskutovat. Navzdory předchozím vyjádření, se k tomuto postoji přidává i Německo."

"Na programu je také plošné skenování audio komunikace. To je podle Maďarska, Polska, Bulharska, Španělska a Slovinska prý důležité pro zabránění „groomingu“ mladistvých osob."

"Další jednání se vedou ohledně způsobu detekce, komunikace se společnostmi či s fungováním nového úřadu EU Centre, který má vše zastřešovat, a jeho financováním. Upravené návrhy by měly být připravené příští týden a další oficiální jednání se má uskutečnit 24. června. Finální pak 29. června."
Hurvajs Rumcajs profile picture
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/navrhy-ods-miri-spravnym-smerem-bude-ale-slozite-je-prosadit-soudi-analytici/r~aaa2916c64ee44d340491f927e393bbf/

Neni moc vtipnejsich veci nez kdyz nekdo rika ze ODS je pravicova strana.

"Místopředseda sněmovny a stínový ministr financí Jan Skopeček uvedl, že ODS by měla usilovat o nižší daňové zatížení práce, výpadek příjmů ve státním rozpočtu by podle něj mělo nahradit zvýšení podílu ze spotřebních a majetkových daní."

Podobnost s texty PAQ research ciste nahodna. Ale polovina toho navrhu je jiste pozitivni.


"Stínový ministr průmyslu a obchodu Pavel Drobil vybídl k vytvoření národního investičního fondu, který by umožnil investice do infrastruktury, zdravotnictví a sociálních služeb. Do fondu Národ sobě! by podle něj mohli vkládat peníze drobní střadatelé a stát by do něj mohl vložit výnosy z privatizace státních podílů ve firmách. Fond by umožnil masivní investice do infrastruktury, zdravotnictví a sociálních služeb, dodal."

A co jeste statniho byste chteli pravicove navrhnout soudruzi? Statni benzinky, prazdny trubky, pivovar a prodejna potravin nestacej?