Damus
Chao-c' · 4w
Doufám, že nám dovolí držení malého množství doomscrollingu pro osobní potřebu... https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/psychiatricka-ze-stanfordu-zijeme-v-prebytku-za-uzkosti-a-...
Vojtěch Horký profile picture
@nprofile1q... Připadá mi, že tohle trochu ignoruje ten aspekt, že závislost typicky vzniká jako důsledek nějakého problému, resp. jako únik, a často se ji lze stejně snadno zbavit, když se daný problém vyřeší. (Viz američtí vojáci ve Vietnamu a užívání tvrdých drog.)

Taky přístup: „Kdyby lidé měli informace, rozhodovali by se lépe” je trochu mimo, protože takhle společnost nefunguje. Na každého působí různé tlaky a incentivy a i když o něčem víme, nemusí to nic změnit.
1
Chao-c' · 4w
nostr:nprofile1qy2hwumn8ghj7un9d3shjtnyd968gmewwp6kyqpqh7ydscy8uk9rrs5yqc4t3xhrapu8ml05dh4tu9t8xgdha9skfs0sh7xpex Tak sdílím to proto, že mi částečně některé postřehy zaujaly a i-rozhlas je kvalitní nepaywallovaný zdroj, ale současně ta popkulturní neurochemie je takový strašně zje...