jb55
· 4d
why is butter like $10. Wasn’t it like 12 cents a century ago ☠️⚰️
https://i.nostr.build/TEupXEVMAiiI31E2n36l0Q.jpg
Why don't you whip the cream yourself?
You can buy big tubs of cream whenever they are reduced price and just make your own butter from them for a fraction.
Same with cheese, when the milk is a day away from expiry and they put the prices down, buy a few gallons, make cheese.